חוות דעת משפטיות

חוות דעת משפטית היא מסמך שנכתב על ידי איש מקצוע מומחה בתחום ספציפי. חוות דעת משפטית מבארת סוגיות שונות באמצעות ניתוח הנסיבות הרלוונטיות של המקרה וקביעת מסקנות ביחס אליהן. בעסקאות מקרקעין לדוגמא, ניתן לעשות שימוש בחוות דעת משפטיות כדי לבחון היבטים רלוונטיים לכל עסקה, כדוגמת היבטי מיסוי, תשלומי חובה אחרים, זכויות קנייניות, סיכונים וכיוצ"ב.

דוגמאות לחוות דעת משפטיות בתחום המקרקעין

בחינה ביחס לכריתתו של הסכם מחייב בין הצדדים לו – ככלל, הסכמים בתחום המקרקעין הינם הסכמים מותלים שהשתכללותם לכדי הסכם מחייב מתבצעת עם השלמת כל התנאים אותם הגדירו הצדדים לו. עורך דין מנוסה בתחום המקרקעין ידע לבחון האם התנאים המתלים קוימו במלואם.
ניתוח הסיכונים בעסקה – ישנן עסקאות מקרקעין הטומנות בחובן סיכונים שונים, אשר על כל רוכש/ת המעוניין/ת להתקשר בהן להיות מודע/ת אליהם ולכלכל את צעדיו/ה בהתאם, בטרם חתימתו/ה על הסכם משפטי מחייב. דוגמא לכך היא רכישת קרקע חקלאית. על עורך הדין לבחון היטב את סיכויי הפשרת הקרקע ושינויי ייעודה, אשר יאפשרו את מימוש הקרקע ובנייתה, ולשקף את כל הסיכונים הרלוונטיים לרוכש/ת, בטרם חתימתו/ה על הסכם משפטי מחייב.
חוות דעת משפטיות ביחס להסכמים לביצוע פרויקטים של התחדשות עירונית מסוג פינוי בינוי ותמ"א 38 – עורך דין מומחה בתחום המקרקעין וההתחדשות העירונית ידע לבחון ולמטב הסכמים לביצוע פרויקטים של התחדשות עירונית, הן ביחס לתמורות המוצעות לבעלי הזכויות במסגרת ההסכם, הן ביחס לערבויות ולביטחונות שיועמדו על ידי היזם כתנאי לפרויקט והן ביחס ללוחות הזמנים למימוש ולסיום הפרויקט, ולשקף לבעלי הזכויות את כל ההיבטים הרלוונטיים לעסקה, בטרם חתימתם על הסכם משפטי מחייב מול היזם.
חוות דעת משפטיות ביחס להיבטי המיסוי בעסקה – היבטי המיסוי בתחום המקרקעין הינם אינדיבידואליים, לכן חשוב לבחון כל מקרה ועסקה לגופם. עורך דין בקיא ומיומן בחוקי המס השונים ידע לתכנן באופן מיטבי את חבויות המס, להפחיתן ככל הניתן ולשקף ללקוח/ה את סך כל תשלומי המיסים בעסקה, בטרם חתימתו/ה על הסכם משפטי מחייב.

משרד עורכי הדין דניאל מני יערוך עבורכם חוות דעת משפטית ומקיפה

חוות דעת משפטיות בתחום המקרקעין הן כלי משמעותי המסייע בקבלת החלטות של צדדים בעסקאות במקרקעין שונות, בטרם חתימתם על הסכמים משפטיים מחייבים.
משרד עורכי הדין דניאל מני ישמח לסייע לכם בניתוח ובשיקוף מקיף עבור כל נושא רלוונטי בתחום המקרקעין וימנע מכם טעויות מהותיות ועוגמת נפש.

צרו איתנו קשר

לפרטים נוספים וקביעת פגישה צרו עמנו קשר בטלפון או השאירו פרטים באתר ונשמח לעמוד לשירותכם.