עסקאות קומבינציה

עסקת קומבינציה היא עסקת מכר חלקית, במסגרתה בעל קרקע מוכר חלק מזכויותיו בקרקע ליזם או לקבלן. בתמורה למכירת חלק מזכויותיו בקרקע, היזם או הקבלן יבנו עבורו יחידה או יחידות (דירות, חנויות, משרדים, וכיוצ"ב) על חלק הקרקע שנותר ברשותו בהתאם לייעוד הקרקע שייקבע על ידי מוסדות התכנון הרלוונטיים לאחר קידום הליכי תכנון בקרקע. ככלל, היזם או הקבלן נדרשים לקדם תכנית חדשה על הקרקע לצורך הגדלת זכויות בניה או שינוי ייעוד מקרקע חקלאית לקרקע המאפשרת בניה רוויה. הצדדים לעסקה (בעל הקרקע והיזם או הקבלן) קובעים מהו יחס הקומבינציה ביניהם, המתבטא באחוזים. מנגנון זה נועד להבטיח התאמה בין התמורות שיקבל בעל הקרקע לאחר סיום העסקה לבין השינוי בשווי הקרקע לאחר קידום הליכי התכנון. בדרך כלל, כל צד לעסקת קומבינציה נושא בתשלומי המיסים החלים עליו.

ייצוג בעלי קרקע על ידי עורך דין בעסקת קומבינציה

תפקידו של עורך הדין בייצוג בעלי קרקע בעסקת קומבינציה הוא לשמור על האינטרסים שלכם ומימוש רצונותיכם, בעלי הקרקע, ולוודא שתקבלו את מלוא התמורה החוזית ובזמן. בנוסף, עורך הדין יבצע בדיקות מקיפות אודות היזם או הקבלן המעוניין להתקשר עמכם בעסקה, יבחן את ניסיונו וחוסנו הפיננסי בטרם חתימה על הסכם מחייב מולו, ינהל משא ומתן מול היזם או הקבלן ובא כוחם, ידרוש ערבויות וביטחונות מספקים כתנאי להתקשרותכם בהסכם כדי למנוע מצב בו תידרשו לשאת בהוצאות כספיות לא מתוכננות מכיסכם, לקבל ייפוי כוח למחיקת הערת אזהרה למקרה שהיזם או הקבלן יפרו את ההסכם, יבצע תכנון מס מיטבי ובסופו של דבר, ימנע מכם לעשות טעויות העלולות להיות קריטיות לקבלת ההחלטות בעסקה ולהתקשרותכם בה.

משרד עורכי הדין דניאל מני ילווה אתכם לאורך כל התהליך

אם הנכם בעלי קרקע המעוניינים לממש ולמקסם את הפוטנציאל הגלום בה באמצעות קידום בניה או פרויקט על גביה, משרד עורכי דין דניאל מני ייצג אתכם נאמנה, תוך שמירה על האינטרסים והרצונות שלכם באופן מקצועי ואקטיבי לאורך כל התהליך.

צרו איתנו קשר

לפרטים נוספים וקביעת פגישה צרו עמנו קשר בטלפון או השאירו פרטים באתר ונשמח לעמוד לשירותכם.